Канада закликає владу М’янми захистити своїх громадян від переслідувань

Канада закликає владу М’янми захистити своїх громадян від переслідувань

799
Ukrinform
Влада М’янми має вжити заходів для захисту населення від переслідувань і відновлення доступу гуманітарних вантажів до усієї території держави.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявила міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, коментуючи гуманітарну кризу у М’янмі та Бангладеш.

«Ми закликаємо військову і цивільну владу М’янми зробити все можливе заради припинення насильства, відкриття доступу гуманітарним вантажам й повного впровадження рекомендацій очолюваної Кофі Ананом Дорадчої комісії стосовно штату Ракхай», - сказала Фріланд.

Вона наголосила, що «держави відповідальні за захист своїх громадян від етнічних чисток та порушень прав людини». «Канада закликає усі сторони до дотримання своїх зобов'язань стосовно прав людини й дозволити безпечне і добровільне повернення додому рохінджа», - наголосила міністр.

Читайте також: Міжнародні донори збирають кошти для біженців із М'янми

Фріланд також привітала ухвалення Третім комітетом ООН резолюції стосовно становища із правами людини у М’янмі. «Канада й світова спільнота засуджують неймовірні порушення прав людини народності рохінджа й інших релігійних та етнічних меншин, що зазнають переслідувань у М’янмі»,  - зазначила вона.

Як відомо, із кінця літа цього року більше 620 тис представників мусульман-рохінджа, яких почали переслідувати у М’янмі, перейшли кордон до сусіднього Бангладеш.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>