"Радіо Свобода" может стати "іноагентом" в РФ

"Радіо Свобода" может стати "іноагентом" в РФ

945
Ukrinform
Міністерство юстиції Росії надіслало російській службі "Радіо Свобода" попередження про можливі обмеження в роботі у зв’язку з очікуваним ухваленням закону, що має запровадити для іноземних засобів інформації в Росії спеціальний статус «іноземного агента».

Листи надійшли на цей час російській службі "Радіо Свобода", проектові татарсько-башкирської служби Ідель.Реалії і телеканалові «Настоящее время», що є спільним проектом Радіо Свобода і «Голосу Америки», через лічені години після того, як Державна дума Росії, нижня палата парламенту, ухвалила законопроект про статус «іноземного агента» для засобів інформації.

У листі не уточнено, які саме можуть бути ці обмеження.

Нагадаємо: законопроект схвалили лише через два дні по тому, як російська фінансована державою телемережа мовлення за кордон RT виконала вимогу Міністерства юстиції США і зареєструвалася там 13 листопада у статусі з такою самою назвою – «іноземний агент». У зв’язку з цим у Росії заявили про «придушення свободи інформації» у США і пообіцяли вжити заходів у відповідь. 15 листопада спікер Держдуми Росії В’ячеслав Володін назвав російський законопроект «симетричною відповіддю» на дії США, які, за його словами, «чинять тиск на російських журналістів».

Читайте також: Які ЗМІ назвати "іноагентами", Мін'юст РФ визначитиме " на свій смак"

Розгляд російського законопроекту у верхній палаті парламенту, Раді федерації, очікують на 22 листопада, після чого його для набуття чинності має підписати президент Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-