Анкара відмовила в гарантіях у справі про співробітника генконсульства США

Анкара відмовила в гарантіях у справі про співробітника генконсульства США

Укрінформ
Офіційна Анкара не може виступати з якими-небудь гарантіями відносно тривалих судових процесів стосовно співробітника генконсульства США

Про це йдеться в заяві посольства Туреччини у Вашингтоні, повідомляє агентство Anadolu

У посольстві підкреслили, що жоден співробітник дипмісій, акредитованих у Туреччині, не притягувався до відповідальності за виконання службових обов'язків. 

«Громадянин Туреччини, що працював у генконсульстві США в Стамбулі, був заарештований не за дії, передбачені службовим станом, а зважаючи на наявність серйозних звинувачень на його адресу», - підкреслюється в заяві.

Читайте також: Туреччина дала США "дзеркальну" візову відповідь

При цьому зазначається, що незалежна судова система Туреччини має право й надалі притягати до відповідальності осіб, чиї дії виходять далеко за рамки консульської діяльності.

«18 жовтня 2017 року на переговорах делегацій Туреччини і США в Анкарі було прийнято рішення щодо більш тісного обміну інформацією з судових питань і співпраці на рівні консульств. Влада Туреччини забезпечує безпеку всіх зарубіжних дипмісій у країні, в тому числі й посольства та консульств США. Анкара неодноразово заявляла Вашингтону про відсутність необхідності вжиття додаткових заходів в цьому напрямку. Спроби обгрунтування рішень заходами безпеки зовсім безпідставні», - зазначається в документі. 

При цьому висловлюється серйозна стурбованість турецької сторони у зв'язку з судовими процесами відносно громадян Туреччини в США.

У дипмісії назвали також позитивним кроком рішення Вашингтона й Анкари про відновлення процесу видачі віз.

Як відомо, за рішенням Генпрокуратури Стамбула 25 вересня був заарештований співробітник генконсульства США в Стамбулі Метін Топуз, відносно якого висунено звинувачення у зв'язках з терористичною течією Фетуллаха Гюлена. 

Рішення судових органів Туреччини викликало невдоволення Держдепу США і призвело до візової проблеми між країнами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-