Італія може заборонити ЗМІ публікацію даних прослуховування

Італія може заборонити ЗМІ публікацію даних прослуховування

Укрінформ
В Італії можуть схвалити закон про використання записів прослуховування, за яким журналістів зможуть саджати у в'язницю терміном до трьох років, в той час як злочини, пов'язані з мафією, залишатимуться нерозслідуваними.

Про це повідомляє AFP.

"Законопроект уже схвалений кабінетом міністрів на цьому тижні і очікує "зеленого світла" від офісу прем'єр-міністра", - йдеться у повідомленні.

Відповідно до запропонованого законопроекту, працівники поліції, які записують розмови під час прослуховування, зможуть лише переписувати та передавати прокурорам "важливі" частини. Будь-які розшифровки, які не використовувалися під час судового розгляду, будуть вважатися "таємними".

Водночас міністр юстиції Андреа Орландо заявив, що цей законопроект "у жодному разі не перешкоджатиме можливостям прокуратури та поліції використовувати записи як інструменти у своїх розслідуваннях".

"Це також не вплине на свободу преси або право на інформування", - додав він.

Читайте також: США підозрюють російський держбанк у махінаціях з боргами Мозамбіку - WSJ

Проте італійська газета La Repubblica вже заявила, що новий закон означатиме "від шести місяців до трьох років для журналіста, який, виконуючи свою роботу, знаходить та публікує записи прослуховування, які прокурор вважає "несуттєвими" для судового розгляду, але які є надзвичайно важливими для новин".

"Публікація таких записів стане надзвичайно ризикованою, з реальним шансом опинитися за гратами за публікацію "таємних" прослуховувань, які політична сфера насамперед найменше хоче побачити в газетах", - зазначає видання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-