Штати боротимуться з безвідповідальністю за злочини проти журналістів

Штати боротимуться з безвідповідальністю за злочини проти журналістів

718
Ukrinform
США та інші демократичні країни продовжать боротьбу за притягнення до відповідальності всіх, хто заважає неупередженій журналістиці.

Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США з нагоди Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти медіа, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Через свою професію журналісти часто опиняються під загрозою з боку тих, хто бажає, щоб вони замовкли. У багатьох частинах світу злочини проти журналістів залишаються безкарними", - наголошується в оприлюдненому в четвер документі.

Читайте також: Журналістські спілки України та Росії домовилися спрямувати зусилля на визволення Асєєва

ЗМІ проливають світло на зловживання та корупцію, викривають загрози, що становлять транснаціональні злочинні організації, та протидіють дезінформації й пропаганді.

"Їхні зусилля відіграють важливу роль у здоровому функціонуванні нашої власної демократії, а також лежать в основі демократичних цінностей у всьому світі", - зазначили в Держдепі.

Читайте також: Спілка журналістів передала ОБСЄ звіт про порушення прав журналістів окупантами

При цьому наводяться приклади атак журналістів у Сирії; порушення в Венесуелі, де уряд закриває цілі ЗМІ, які критикують режим; зловживання в Іраку, де представники медіа повідомляють про залякування та загрози для життя.

"У Судані уряд арештовує, переслідує та залякує журналістів безкарно, в Уганді чиновники посилили репресії проти свободи висловлення думок, у Нігерії та Південному Судані приховуються докази відповідальності поліції в тиску на журналістів", - підкреслили в Держдепі.

Причому, найгірший рекорд по безкарних убивствах журналістів третій рік поспіль має Сомалі.

"У Росії продовжує мати місце недостатній прогрес у притягненні до будь-якої відповідальності за вбивство журналістів", - зазначається в повідомленні.

Читайте також: У Києві заарештували казахську журналістку, готують екстрадицію

Крім того, у цьому списку також згадується Туреччина й Азербайджан.

"Разом із іншими представниками міжнародної спільноти ми продовжимо працювати над тим, щоб не було безкарності за злочини проти медіа-професіоналів", - наголосили в Держдепартаменті США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>