Росія хоче заморозити свою участь у Євросуді - ЗМІ

Росія хоче заморозити свою участь у Євросуді - ЗМІ

505
Ukrinform
Російська Федерація розглядає можливість заморозити свою участь у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) Ради Європи (РЄ) та скоротити внески до цієї організації.

Про це повідомляють "Известия" з посиланням на кількох співрозмовників у Державній думі та з підтвердженням у Радфеді РФ.

"Сума, на яку планується понизити загальний обсяг виплат у РЄ, дорівнюватиме тій, яка призначається саме для роботи судової інстанції (може йтися про 7-10 млн дол.)", - розповіли кілька високопоставлених джерел у Державній думі.

Інформацію офіційно підтвердили у комітеті з міжнародних справ Ради Федерації. Очікується, що остаточне рішення приймуть 27 жовтня, коли у нижній палаті парламенту пройде перше читання бюджету Росії на 2018 рік.

 "Известия" стверджують, що причиною такого рішення буде неучасть російської делегації у ПАРЄ у затвердженні кандидатур нових суддів ЄСПЛ.

Видання також цитує сенатора Володимира Джабарова, заступника керівника комітету із закордонних справ, який відзначає, що такий крок має й інше обгрунтування - те, що ЄСПЛ нібито приймає "несправедливі по відношенню до Росії" рішення: "Якщо тенденційне ставлення до Росії збережеться, то ми заморозимо виплати і залишимо ЄСПЛ. І в цьому немає нічого страшного".

Читайте також: ЄСПЛ ще не виніс жодного рішення щодо Донбасу і Криму - Лутковська

Російське видання відзначає, що йдеться про "призупинення" співпраці з ЄСПЛ, проте на практиці це означатиме виключення Росії із складу Ради Європи, оскільки виконання рішень Суду є ключовою умовою членства у РЄ.

Раніше стало відомо, що Росія недоплатила до бюджету Ради Європи удвічі більше, ніж обіцяла. Найімовірніше, у недоплату входить також друга частина внеску, яку Москва планує офіційно "заморозити" цього тижня.

Як відомо, країни-члени ЄСПЛ беруть участь у фінансуванні організації пропорційно рівню розвитку національної економіки та кількості населення. При такій системі Росія входить до п'ятірки великих держав-платників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>