Уряд Іспанії сьогодні розгляне призупинення автономії Каталонії

Уряд Іспанії сьогодні розгляне призупинення автономії Каталонії

2844
Ukrinform
У суботу, 21 жовтня, уряд Іспанії в Мадриді проведе спеціальне засідання щодо Каталонії. 

Про це повідомляє DW

"На засіданні уряд має намір ввести у дію статтю 155 Конституції Іспанії, яка дозволяє центральному уряду вжити примусових заходів щодо виконання автономним регіоном своїх конституційних зобов'язань", - йдеться у повідомленні.

Оглядачі зазначають, що в результаті ухвалення урядового рішення, яке має бути погоджене Сенатом, регіональний уряд може бути відсторонений від виконання обов'язків та оголошено дострокові місцеві вибори. 

Читайте також: Король Філіп VI назвав Каталонію "невід'ємною частиною Іспанії"

Як повідомлялося, 10 жовтня у парламенті Каталонії було підписано декларацію про незалежність регіону від Іспанії, проте набрання сили цим документом було відкладене.

Після цього прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой дав каталонському лідеру час до понеділка, 16 жовтня, для відповіді на питання, проголошена незалежність регіону чи ні.

Однак у призначений день Пучдемон у своєму листі прем'єр-міністру Іспанії не надав чітких відповідей і попрохав про двомісячні переговори із центральним урядом.

Мадрид, зі свого боку, продовжив наполягати на чіткій відповіді Пучдемона, встановивши крайній термін до 10 ранку 19 жовтня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>