Американський суд заблокував новий "міграційний" указ Трампа

Американський суд заблокував новий "міграційний" указ Трампа

933
Ukrinform
Третій "міграційний" указ президента США Дональда Трампа, який забороняє в'їзд на територію Сполучених Штатів громадян восьми країн, у вівторок був заблокований рішенням суду штату Гаваї.

Про це йдеться в повідомленні інформагентства Reuters.

"Суддя у вівторок заблокував останній указ президента Дональда Трампа щодо обмеження в'їзду громадян з кількох країн, які прибувають до Сполучених Штатів, і який мав набути чинності цього тижня", - зазначається в повідомленні.

Указ, який не містив кінцевого терміну дії, був підписаний главою Білого дому наприкінці вересня. Документ вводив з 18 жовтня заборону на в'їзд громадянам Ірану, Лівії, Сирії, Ємену, Сомалі, Чаду та Північної Кореї, а також деяким урядовцям з Венесуели.

Читайте також: Трамп підписав новий антиміграційний указ

Раніше президент США вже намагався заборонити в'їзд до США громадянам з ряду країн із переважно мусульманським населенням, однак його розпорядження були також заборонені в судовому порядку.

Нинішній указ був заблокований за поданням влади штату Гаваї до суду, в якому зазначалося, що попри включення в документ ряду інших країн, він продовжує бути спрямованим переважно проти мусульман.

Федеральні закони у сфері міграції не дають Трампу повноважень вводити подібні обмеження.

Рішення суду в вівторок виніс суддя Деррік Уотсон, який вже блокував попередню версію імміграційного указу президента в березні. Він підкреслив, що оновлений указ містить ті самі недоліки, що й попередній. Зокрема, документ не містить переконливих доказів того, що в'їзд до США громадян указаних держав зашкодить інтересам Сполучених Штатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>