Китайська космічна станція безконтрольно падає на Землю - ЗМІ

Китайська космічна станція безконтрольно падає на Землю - ЗМІ

Укрінформ
Китайська космічна станція "Небесний палац" падає на Землю і швидкість падіння прискорюється.

Про це повідомляє "5 канал" з посиланням на DailyMail.

"Наразі експерти прогнозують, що модуль вагою 8,5 тонн на протязі декількох місяців впаде на Землю", - йдеться в повідомленні.

Орбіта станції також відхилилася, що прискорило швидкість падіння.

Астофізик із Гарвардського університету Джонатан Макдауелл заявив: "Тепер, коли перигей (найближча до Землі точка орбіти штучного супутника - ред.) нижче 300 км, модуль знаходиться в більш щільній атмосфері, швидкість падіння станції підвищується".

Читайте також: Експерти вважають землетруси в КНДР наслідками ядерних випробувань

Зазначається, що китайське космічне агентство втратило контроль над космічним об'єктом на початку 2016 року. Проте воно слідкує за ситуацією і обіцяє попередити, якщо виникнуть будь-які потенційні зіткнення.

Очікується, що більша частина космічного модуля згорить у атмосфері, але доктор Макдауелл вважає, що деякі частини станції можуть важити до 100 кг. При зіткненні з поверхнею Землі уламки можуть завдати серйозні пошкодження.

За його словами, невідомо коли і куди саме можуть впасти уламки.

Tiangong-1 ("Небесний палац-1") - перша в Китаї космічна станція, яку запустили у вересні 2011 року. Першочерговими завданнями станції є забезпечення нормальної життєдіяльності, праці та безпеки космонавтів у період короткочасного перебування на борту, експерименти в галузі космічної медицини, у сфері використання космічного простору, а також випробування технічного обладнання космічної станції. Самому модулю відводилася роль лабораторії і житлового відсіку для дослідників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-