Японський суд визнав відповідальність держави за аварію на АЕС

Японський суд визнав відповідальність держави за аварію на АЕС "Фукусіма"

889
Укрінформ
Японський суд визнав відповідальність держави і енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) за аварію на АЕС "Фукусіма-1" в 2011 році і зобов'язав їх виплатити компенсації постраждалим у результаті аварії.

Про це повідомляє АР

"Японський суд зобов'язав уряд і оператора АЕС "Фукусіма" (TEPCO - ред.) виплатити 500 млн ієн (4,5 млн дол.) тисячам колишніх місцевих жителів, які почали вимагати відшкодування коштів, втрачених під час ядерної кризи у 2011 році", - йдеться в повідомленні.

Окружний суд Фукусіми ухвалив, що уряд країни не найняв TEPCO для поліпшення заходів безпеки, незважаючи на те, що вже в 2002 році було відомо про ризик потужного цунамі в регіоні.

Читайте також: ЗМІ повідомляють про можливий радіоактивний витік на "Фукусімі"

3800 позивачів, які подали до суду в 2015 році, є найбільшою групою позивачів з приблизно 30 подібних судових процесів. В цілому позови про відшкодування збитків після аварії на АЕС подали 12 тисяч осіб.

Це вже другий випадок, коли суд визнає відповідальність держави і TEPCO за аварію, аналогічне рішення виніс у березні окружний суд Маебаші.

Як відомо, аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася в березні 2011 року. В результаті удару потужного цунамі на станції вийшли з ладу системи енергопостачання і охолодження, що призвело до вибуху.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-