Справа ЮКОСа: в Росії проводять обшуки у співробітників Ходорковського

Справа ЮКОСа: в Росії проводять обшуки у співробітників Ходорковського

Укрінформ
У співробітників заснованої Михайлом Ходорковським організації "Відкрита Росія" проводяться обшуки у справі ЮКОСа, яка була порушена ще 2003 року.

Про це повідомляється на сайті організації.

«5 жовтня близько 6:30 ранку слідчі прийшли з постановою про обшук до головного редактора "Відкритої Росії" Вероніки Куцилло, до батьків голови однойменного руху Олександра Соловйова, до системного адміністратора редакції Артема Мініча і до дочки головного редактора Центру управління розслідуваннями Андрія Коняхіна. Слідчі дії проводяться в рамках «справи ЮКОСа» № 18/41-03», - йдеться в повідомленні.

Крім того, з обшуком прийшли до керівника проекту "Відкриті вибори" Тимура Валєєва, менеджера "Відкритої Росії" Ніни Алексі, колишнього співробітника "ВР" Миколи Левшіца.

Читайте також: Справа ЮКОСа: суд Амстердама розкрив маніпуляції Росії із законом

Пізніше Слідчий комітет Росії пояснив проведення обшуків у співробітників «Відкритої Росії» тим, що «співробітники руху продовжують отримувати гроші з-за кордону, хоча британська організація «Відкрита Росія» була визнана небажаною». За версією слідства, через «Відкриту Росію» можуть бути легалізовані кошти, викрадені керівництвом нафтової компанії.

Навесні 2017 року Мін'юст РФ вніс до списку небажаних організацій британську «Відкриту Росію» і американський Інститут сучасної Росії, який очолює син засновника руху Павло Ходорковський. Російський однойменний рух заявив, що не пов'язаний з британською «Відкритою Росією» і не отримує від неї грошей.

Читайте також: Слідком РФ продовжує розшук Ходорковського для його екстрадиції "додому"

Як повідомлялося, в лютому було проведено обшук у квартирі журналістки і правозахисниці Зої Свєтової "у справі ЮКОСа і "Відкритої Росії". Раніше деякі співробітники руху були допитані у справі ЮКОСа.

27 квітня пройшов обшук у московському офісі руху "Відкрита Росія". Постанови про обшук не було. У поліції пояснили свої дії дзвінком, що надійшов, про те що в штабі руху нібито знаходиться заборонена література.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-