У Канаді голосуватимуть за

У Канаді голосуватимуть за "акт Магнітського"

Укрінформ
Федеральний парламент Канади сьогодні розгляне у третьому і остаточному читанні так званий "акт Магнітського", який дозволить запроваджувати санкції до порушників прав людини по всьому світу, у тому числі – в Росії.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, закон уже успішно пройшов затвердження у Сенаті і два читання у Палаті громад, тому шанси на його ухвалення дуже високі.

Протягом тривалого обговорення цього законопроекту, що триває у Канаді вже більше року, автори поширили його дію не лише на чиновників-корупціонерів у Росії, а на осіб, причетних до порушень прав людини, незалежно від їх громадянства чи країни проживання.

Хоча нинішня редакція законопроекту не виділяє окремо Росію, прикметно, що саме у Москві він викликав найбільше обурення. У посольстві РФ навіть пригрозили Оттаві "контрдіями" у випадку ухвалення.

Читайте також: У парламенті Канади закликають розширити антиросійські санкції

Як відомо, російський адвокат Сергій Магнітський загинув у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини. Пізніше їх дія була поширена на корупціонерів по всьому світу. Згодом подібний закон ухвалив Європарламент, Естонія та Велика Британія. Однак колишній міністр закордонних справ Канади Стефан Діон неодноразово заявляв, що чинного законодавства Канади достатньо для накладення заборони на в’їзд до країни небажаним особам, тож потреби у нових законах немає. Все ж верхня палата парламенту Канади кілька місяців тому ухвалила відповідний законопроект і нині він проходить остаточне затвердження у нижній. Очікується, що закон набуде чинності уже цього місяця. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-