Качинський: Німеччина не має підстав для відмови Польщі у виплаті репарацій

Качинський: Німеччина не має підстав для відмови Польщі у виплаті репарацій

931
Ukrinform
У Німеччини немає юридичних підстав для відмови Польщі у виплаті репарацій.

Про це заявив лідер правлячої у Польщі партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський, інформує "Польське радіо".

“Немає жодних юридичних підстав, аби Німеччина могла відмовити нам (у виплаті репарацій - ред.). Тут потрібно діяти послідовно, розділяючи всю справу на етапи”, - заявив Качинський в інтерв'ю тижневику “Sieci Prawdy”.

За його словами, триває парламентський етап, на якому ще не було офіційного звернення з боку держави до Німеччини.

“Але це процес, який розвиватиметься. У жодному випадку ми не маємо наміру від нього відмовлятися”, - констатував Качинський.

Читайте також: Репарації для Польщі: Качинський прогнозує "довгу боротьбу"

Він переконаний, що справу репарацій потрібно винести на міжнародний рівень.

“Справу потрібно старанно і дуже добре підготувати, треба зробити з неї міжнародну проблему, а пізніше перейти до більш конкретних дій”, - наголосив лідер PiS.

Він підкреслив, що потрібно підрахувати, яких матеріальних втрат завдано Польщі під час Другої світової війни. За його словами, усі втрати під час війни не можна зводити лише до трагедії єврейського народу.

“Ми не можемо погодитися, щоб усе зло і всі злочини Другої світової війни зводити лише до Голокосту”, - зазначив Качинський.

Читайте також: Варшава може зажадати від Німеччини $1 мільярд репарацій

Як повідомляв Укрінформ, у серпні депутати PiS звернулися до аналітичного бюро Сейму Польщі з питанням, чи може зараз Польща вимагати від Німеччини сплати репарацій. Після цього глава польського уряду Беата Шидло зазначила, що Польща має право вимагати від Німеччини репарації за збитки, завдані під час Другої світової війни. Політики коаліції почали наголошувати, що репарації також потрібно вимагати і від Росії - ще одного агресора проти Польщі у вересні 1939 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>