Промова Мей знизила суверенний рейтинг Британії

Промова Мей знизила суверенний рейтинг Британії

Укрінформ
Американське рейтингове агентство Moody's знизило суверенний рейтинг Великої Британії з Аа1 до Аа2.

Про це повідомляє DW.

Як зазначається, експерти Moody's пояснили це рішення, зокрема, сумнівністю планів бюджетної консолідації, що розробляються Лондоном, а також очікуваним збільшенням боргового навантаження на економіку Сполученого Королівства.

Крім того, рейтингове агентство прогнозує ослаблення економічної могутності Великої Британії в середньостроковій перспективі у зв'язку з її виходом з Євросоюзу (Brexit).

"Приватне споживання різко сповільнилося, виробничі інвестиції знаходяться на низькому рівні з 2016 року, найімовірніше, через невизначеність, пов'язану з Brexit", - йдеться в прес-релізі Moody's.

Читайте також: Мей розповіла про відносини Британії з ЄС після Brexit

За оцінкою аналітиків агентства, бюджетний дефіцит країни найближчим часом залишиться на рівні 3-3,5 відсотка ВВП, незважаючи на плани Лондона поступово знизити його до 1 відсотка до 2022 року. А зростання британського ВВП сповільниться з 1,5 відсотка в поточному році до 1 відсотка у 2018 році, передбачає Moody's.

Як зазначається, новина про зниження кредитного рейтингу Сполученого Королівства з’явилася через кілька годин після промови британського прем'єр-міністра Терези Мей у Флоренції, присвяченій Brexit. Зокрема, Мей заявила, що Велика Британія може зберігати фактичне членство в ЄСВ протягом двох років після формального виходу з Євросоюзу, і навіть весь цей час робити внески в казну Євросоюзу. За її словами, такий перехідний період необхідний для "забезпечення безпеки" країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-