Розвідка Канади вважає ракетний удар по США “гіпотетичним сценарієм”

Розвідка Канади вважає ракетний удар по США “гіпотетичним сценарієм”

1026
Укрінформ
США не мають безумовних зобов'язань стосовно гарантованого захисту Канади від ракетного удару.

Про це під час слухань у комітет парламенту Канади із питань національної оборони заявив заступник керівника Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (НОРАД) генерал-лейтенант П’єр Сейнт-Аманд, передає кореспондент Укрінформу.

«Дія доктрини США не поширюється на оборону Канади. Це – факт, про який я можу прямо заявити», - сказав Сейнт-Аманд.

За його словами, у випадку виявлення ракети, що прямує до Канади, керівництво США ухвалюватиме рішення стосовно необхідності її збиття «в розпал дій».

Читайте також: Трамп: Штати мають проти КНДР ефективні примусові інструменти

Водночас, заступник керівника військової розвідки Канади Стівен Барт назвав можливість завдання ракетного удару по Північній Америці «гіпотетичним сценарієм» із низькою вірогідністю втілення на практиці.

«Дії північнокорейського режиму переважно мотивуються прагненням вижити і зберегти свою владу. <…> Незважаючи на барвисту риторику і своєрідну поведінку, вони не дурні й усвідомлюють наслідки таких дій», - зазначив Барт.

Його підтримав і заступник міністра закордонних справ Канади Марк Гроздецький, який запевнив, що КНДР не вбачає у Канаді ворога.

«Прямої загрози Канаді не було. Навіть навпаки: під час нещодавніх контактів із урядом Північної Кореї, були отримані знаки, що вони сприймають Канаду, як мирну та дійсно дружню державу», - зауважив Гроздецький.

Зазначимо, що дискусія щодо необхідності приєднання до системи протиракетної оборони США точиться у Канаді вже багато років. Особливо вона активізувалася на фоні швидкого прогресу Північної Кореї у створенні міжконтинентальних балістичних ракет. Однак, на початку літа чинний уряд на чолі із Джастіном Трюдо вирішив залишити статус-кво, визначений двома попередніми прем'єр-міністрами, і утриматися від долучення до цієї системи.

Як відомо, минулої ночі Пхеньян запустив чергову балістичну ракету, що пролетіла над Японією і впала у океан.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-