В Молдові повторно висунули кандидатуру Стурзи на пост міністра оборони

В Молдові повторно висунули кандидатуру Стурзи на пост міністра оборони

621
Укрінформ
Уряд Республіки Молдова повторно висунув кандидатуру Еуджена Стурзи на посаду міністра оборони країни.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

«Сьогодні я був проінформований про те, що президент відмовився затвердити Еуджена Стурзу на посаду міністра оборони. Ми прийняли рішення повторно запропонувати президентові цю кандидатуру. На мій погляд, заява президента не має ніякого ефекту. Переконаний, що президентська заява є ще однією спробою приховати відсутність аргументів при блокуванні діяльності Національної армії. ... На жаль, президент своїми діями доводить, що не керується інтересами нашої держави», - заявив прем'єр-міністр Павло Філіп.

Читайте також: Президент Молдови висунув власного кандидата на посаду міністра оборони

Глава молдавського уряду підкреслив при цьому, що альтернативна кандидатура, яку було висунуто президентом, не має ніякого сенсу, оскільки Молдова - парламентська республіка і кандидатів на міністерські посади висуває уряд і правляча коаліція.

Філіп звернув особливу увагу на те, що якщо президент повторно відмовиться затвердити кандидатуру Еуджена Стурзи, то він порушить Конституцію, оскільки згідно з рішенням Конституційного суду у разі повторного висунення одного і того ж кандидата на міністерську посаду глава держави зобов'язаний її затвердити, щоб не блокувати діяльність міністерства.

Читайте також: У Молдові хочуть прописати курс на євроінтеграцію до Конституції

Як повідомлялося, напередодні правлячою в Молдові коаліцією було висунуто на посаду міністра оборони Еуджена Стурзу, проте президент відмовився  затвердити його кандидатуру, висунувши власного кандидата - екс-міністра оборони Віктора Гайчука.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-