Запад-2017: у Британії назвали навчання провокацією НАТО

Запад-2017: у Британії назвали навчання провокацією НАТО

Укрінформ
Міністр оборони Великобританії Майкл Фаллон вважає, що майбутні масштабні спільні військові навчання Росії і Білорусі проводяться з метою спровокувати НАТО і випробувати його обороноздатність.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Росія випробовує нас при кожній можливості, перед нами постає все агресивніша Росія, і ми повинні впоратися з цим. При цьому Альянс має бути сильним", - сказав він.

Як сказав Фаллон, повторивши оцінку ряду інших західних чиновників, в цих навчаннях "Запад-2017" візьме участь більше 100 000 російських та білоруських військових ... на кордонах НАТО".

Його думку поділяє і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який закликав Росію до повної відкритості в інформуванні про навчання.

"Ми вже бачили, що Росія використовує великі військові навчання як прикриття для агресивних воєнних дій проти своїх сусідів або як попередника таких дій. Так сталося з Грузією 2008 року, коли Росія вторглася в Грузію, так сталося і з Кримом 2014 року, коли вона незаконно анексувала Крим", - зазначив Столтенберг.

Читайте також: У Парижі назвали навчання «Запад-2017» стратегією залякування

Між тим вже цілий ряд західних урядів, політиків і військових командувачів прийшли останнім часом до однакового висновку, що реально в майбутніх російсько-білоруських навчаннях може взяти участь в загальному до 100 000 військових або навіть більше. За їх словами, для цього Росія називає окремі елементи фактично єдиних великих навчань поруч формально окремих навчань меншого масштабу, а також може залучити значну кількість військ в рамках окремо оголошених "раптових перевірок, які охоплюють цілі види або роду військ або військові округи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-