Держсвято у КНДР:

Держсвято у КНДР: "непереможна ядерна держава" погрожує новими випробуваннями

1220
Укрінформ
КНДР, яка 9 вересня святкує 69-ту річницю заснування, назвала себе "непереможною ядерною державою" та погрожувала США новими ракетними випробуваннями.

Про це повідомляє DW з посиланням на північнокорейські державні ЗМІ. 

Як зазначається, цього дня у Північній Кореї традиційно відбувається покладання квітів до пам'ятників померлих диктаторів Кім Чен Іра та Кім Ір Сена. 

"У повідомленнях державних північнокорейських ЗМІ також простежувалися непрямі погрози в бік США проводити подальші ядерні та ракетні випробування", - йдеться у публікації.

Північнокорейська преса закликала й надалі розвивати ракетну та ядерну програму, щоб у такий спосіб захиститися від США. У відповідь на тиск з боку Вашингтона Пхеньян пообіцяв ще більше "подарунків" у вигляді ракетних та ядерних випробувань.

Читайте також: США оголосили дату голосування в Радбезі ООН щодо санкцій проти КНДР

Попри побоювання керівництва Південної Кореї, що північний сусід може скористатися святкуваннями як приводом для пуску ракет, жодних приготувань до ракетних пусків не помічено.

Як відомо, США, Китай та ЄС виступають за посилення санкцій проти північнокорейського режиму як реакцію на пуски ракет та ядерні випробування. Запропонований Вашингтоном варіант резолюції Ради Безпеки ООН пропонує, зокрема, обмежити експорт нафти та нафтопродуктів до КНДР, а також заборонити вивозити з Північної Кореї вироби легкої промисловості, що досі вважалося важливим джерелом валютних надходжень. Окрім того, пропонується заморозити усі закордонні фінансові активи північнокорейського лідера Кім Чен Ина, заборонити йому виїзд за кордон і заборонити працевлаштування північнокорейських працівників в інших країнах. 

У Вашингтоні закликали членів Радбезу підтримати резолюцію під час голосування в понеділок, 11 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-