Грібаускайте про навчання Запад-2017: Тільки не треба нас лякати

Грібаускайте про навчання Запад-2017: Тільки не треба нас лякати

1014
Ukrinform
Мета російсько-білоруських військових навчань "Запад-2017" - налякати Литву.

Про це заявила президент Литви Даля Грібаускайте, повідомляє Delfi.

"Тільки не треба нас лякати і не треба нам самим лякатися, оскільки саме така мета навчань "Запад" - налякати нас, знищити нашу волю до самооборони, щоби ми були паралізовані й нічого не могли б зробити в державі", - сказала Грібаускайте на прес-конференції в парламенті.

За її словами, "рекомендації всіх відповідних структур є, рівень безпеки не змінився, а (це) можливість поїхати до ООН і говорити з трибуни перед сотнями країн, звернути увагу на проблеми регіону, коли весь світ сьогодні думає тільки про конфлікти з Північною Кореєю" .

Вона також додала, що це можливість сказати, що "агресор, де би він не був, в Північній Кореї або у нас по сусідству, не повинен робити, що він хоче".

"Агресивні дії щодо сусідів, війни, захоплення територій не можуть бути нічим виправдані, їх завжди будуть засуджувати і соромити. Про це я скажу всьому світу", - підкреслила Грібаускайте.

Раніше президент Литви назвала навчання "Запад" навчаннями атакуючого характеру. За її словами, цими навчаннями Росія демонстративно готується до війни із Заходом.

Як повідомляється, у другій половині вересня Грібаускайте відвідає ООН.

Читайте також: Бундесвер шкодує, що на Запад-2017 пустили замало спостерігачів

14-20 вересня відбудуться спільні російсько-білоруські військові навчання. За даними Москви, в навчаннях візьмуть участь не менше 13 000 військовиків, однак західні фахівці вважають, що насправді їх буде близько 100 000. За інформацією литовської іноземної розвідки, ймовірний сценарій навчань - збройний конфлікт із НАТО. Частина регіонів, на яких відбуватимуться навчання, знаходяться біля кордонів Литви, тому не виключають можливості провокацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>