Габріель закликає

Габріель закликає "ядерний клуб" ратифікувати договір про заборону випробувань

Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель закликав усіх, хто не приєднався до Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, негайно зробити це.

Про це він заявив з нагоди дебатів на Генасамблеї ООН на тему Міжнародного дня дій проти ядерних випробувань, повідомляє Укрінформ.

"Я закликаю країни, які ще не ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, негайно зробити цей крок", - заявив міністр.

Той самий заклик адресував німецький дипломат тим державам, які Договір ще навіть не підписали. "Тільки після набуття чинності ДВЗЯВ стане ефективним інструментом міжнародного права", - сказав Габріель.

За його словами, ядерні випробування повинні піти в минуле. Габріель наголосив, що КНДР зобов'язана припинити випробування ракет і згорнути свою ядерну програму і повернутися за стіл переговорів.

Небезпечна ситуація на Корейському півострові свідчить, наскільки небезпечна північнокорейська ракетна і ядерна програма не лише для регіону, але і далеко за його межами, відзначив німецький міністр. Тим більш обов'язковим є для всіх завдання зробити все, що в наших силах, щоб не допустити подальшого поширення ядерних озброєнь, їх розвитку і випробувань, сказав він.  

Читайте також: Київ закликає Пхеньян негайно припинити "ракетні" провокації

Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань був прийнятий 50 сесією ГА ООН 10 вересня 1996 року і відкритий для підписання 24 вересня 1996 року. До цього часу його підписали 183 держави, в тому числі 41 держава з 44, необхідних для набуття договору чинності — не підписали тільки "молоді" ядерні країни — Індія, Пакистан, КНДР.

Ратифікували Договір 164 держави, в тому числі 36 держав з 44, необхідних для набуття ним чинності. Окрім ядерних держав, які не підписали, його не ратифікували такі відомі члени ядерного клубу, як США, Китай, Ізраїль, а також Іран (який підозрюють у розробці такої зброї) і Єгипет.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-