Україна шокована угорською нагородою Путіну - посол

Україна шокована угорською нагородою Путіну - посол

1738
Ukrinform
Посол України в Угорщині Любов Непоп вважає, що Дебреценський університет Угорщини має відкликати присвоєну президенту Росії Володимиру Путіну під час його візиту до країни 28 серпня почесну відзнаку Civis Honoris Causa . 

Про це Непоп написала у статті "Україна шокована врученням дебреценської нагороди Путіну - відкритий лист" для угорського видання "hvg.hu", переклад якої розмістило посольство на своїй сторінці у Facebook.

"Civis Honoris Causa - відзнака, присвоєна, відповідно до інформації ЗМІ, президенту Росії Володимиру Путіну рішенням 90% членів сенату Дебреценського університету... Ще декілька років тому більшість людей не звернула б на це уваги, однак після 2014 року ім'я Володимира Путіна є синонімом порушення міжнародного права, в тому числі Будапештського меморандуму, тимчасової анексії Криму і ведення проти сусідньої дружньої держави, України, гібридної війни, яка на сьогодні позбавила життя більше 10 тисяч наших співвітчизників... Я вірю, що цей титул буде відкликано, а підтримка порушення міжнародного права отримає гідну оцінку", - написала Непоп.

Дипломат також звернулася до члена сенату університету, голови Комітету докторського та студентського складу Петера Кьорьошпарті, який заявляв, що згоден з окупацією Криму і не згоден з підтримкою українського уряду, мовляв, слід поїхати до Закарпаття, щоб побачити, якою є реальність. Як зазначила Непоп, на його думку, Путін не визнаний військовим злочинцем, а країни іноді змінюють свої кордони за допомогою війни, більше того, Росія не зробила нічого, крім того, що просто повернула собі територію, яка завжди їй належала.

"Я не хочу заглиблюватися в історичну суперечку щодо того, коли чиїм був Крим чи будь-яка інша територія, адже суть не в цьому. Для мене стало шоком та приводом для смутку те, що член сенату такого видатного навчального закладу у ХХІ столітті згоден з порушенням міжнародного права та переглядом кордонів та з тим, що одна держава може безкарно нападати на своїх сусідів, вбивати її громадян та анексувати її території. Я вірю, що ні Комітет, ні інші члени сенату не погоджуються з такою позицією", - зазначила керівник українського диппредставництва.

Непоп додала, що Кьорьошпарті "вже завтра" може здійснити поїздку на Закарпаття, щоб віддати шану на могилах воїнів угорського походження, які віддали свої життя і за нього, щоб у Європі панували не зелені чоловічки Путіна, а право та демократія.

Резюмуючи, посол України висловила сподівання, що демократичний дух Дебреценського університету, який вона пам'ятає зі студентських часів, та прагнення до свободи, яке завжди було притаманне угорцям, "є сильнішими, ніж тимчасовий економічний інтерес".

Як повідомлялося, президент Росії Володимир Путін 28 серпня відвідав Угорщину. Прибув він туди лише на кілька годин, де у Будапешті зустрівся з прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном та побував на відкритті чемпіонату світу з дзюдо.

Читайте також: Посольство України засуджує "вояж" британського спортсмена до Криму

Як поінформував керівник МЗС Угорщини Петер Сійярто, порядок денний переговорів був розширеним, найголовнішими темами пленарної робочої зустрічі стали енергетична співпраця та підтримка торгово-господарських трендів між двома країнами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>