Меркель "за" співпрацю з Африкою в питанні міграції

Меркель "за" співпрацю з Африкою в питанні міграції

802
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що більш тісна співпраця з африканськими країнами могла б сприяти зниженню рівня нелегальної міграції в Європу.

Про це вона заявила в понеділок перед від'їздом у Париж на саміт з питань міграції за участю Франції, ФРН, Італії, Іспанії, а також Чаду, Нігеру і Лівії. 

«Важливо подолати на місцях причини міграції і в той же час постаратися відкрити легальні можливості для працевлаштування в Європі», - сказала Меркель.

За її словами, необхідно покінчити з ситуацією, коли люди вручають свою долю в руки контрабандистів і ставлять своє життя на кін. Одним із способів глава німецького уряду вважає посилення прикордонного контролю. «Це велике, довгострокове або, принаймні, середньострокове завдання. Але не взятися за нього було б абсолютно неправильним», - сказала вона.

Читайте також: У Парижі країни ЄС та Африки обговорять проблеми міграції

Меркель нагадала про програму партнерства між Єврокомісією і Нігером, Чадом і Сенегалом. Одночасно, за її словами, мова йде про те, «щоб знайти гуманні і гуманітарні» безпечні шляхи облаштування людей в Лівії, щоб вони не вирушали далі в Європу, а навпаки - поверталися на батьківщину. У цьому контексті вона наголосила на важливості посилення роботи Управління Верховного комісара ООН з питань біженців та Міжнародною організацією міграції в Лівії.

Канцлер також анонсувала саміт ЄС-Африка, який повинен відбутися восени цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-