Вступ Туреччини до ЄС: Ердоган зрадіє, якщо Брюссель вийде з переговорів

Вступ Туреччини до ЄС: Ердоган зрадіє, якщо Брюссель вийде з переговорів

Укрінформ
Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель вважає, що президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган тільки й чекає, щоб Європа заявила про припинення переговорів про членство.

Таке переконання Габріель висловив, відповідаючи в неділю на запитання громадян у рамках Дня відкритих дверей уряду, повідомляє кореспондент Укрінформу в Німеччині.

"Він чекає, він хоче, щоб ми припинили переговори про вступ. Якщо ми скажемо, що ми перериваємо переговори, це його по-справжньому потішить. Тоді він може сказати своїм громадянам, що Європа від них відвернулася", - вважає Габріель.

Але особисто Габріель не має наміру "допомагати" Ердогану і відповідати на його провокації, яких той з готовністю чекає. Протягом тривалого часу Німеччина, за словами віце-канцлера, зовсім не реагувала на постійні провокації Анкари, останнім часом веде себе більш жорстко.

"У нього в Туреччині так багато внутрішніх суперечностей, що йому потрібен зовнішній ворог. Це Німеччина, Європа, хто завгодно. Він з багатьма посварився: з Росією, зі США", - зазначив міністр.

Читайте також: Глава німецьких лівих каже, що критикує Росію, просто ЗМІ про це не пишуть

Що ж стосується переговорів про членство, то "де факто, немає ніяких переговорів з Туреччиною про вступ, все лише на папері", - зауважив дипломат. Розпочаті 15 років тому переговори були для самої Туреччини інструментом, щоб модернізуватися. "І вона багато зробила до того, як він (президент) змінив свою політику. Не треба забувати, що був і інший Ердоган", - нагадав Габріель. Але, констатував він, політика країни розгорнулася на 180 градусів. Зовнішня політика Туреччини в останні роки була, за його визначенням, зигзагоподібною і не йде на користь самій Туреччині.

Сьогоднішній Ердоган, за словами Габріеля, використовує розчарування турків і будує на цьому почутті свою пропаганду. Німеччина ж і Європа не повинні посилати сигналів, які стосуються простих людей.

"Німецько-турецька дружба – велика цінність, і він (Ердоган) їй загрожує. Моя любов до Туреччини і турків така велика, що навіть Ердогану не під силу її зруйнувати", - зізнався глава німецького МЗС.

Це не Європа дистанціюється, це Туреччина віддаляється від Європи, резюмував він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-