Іран погрожує США, що зможе створити ядерну бомбу за п'ять днів

Іран погрожує США, що зможе створити ядерну бомбу за п'ять днів

Укрінформ
Іран зможе створити ядерну зброю всього за п'ять днів, якщо США вийдуть з двосторонньої "ядерної угоди".

Про це заявив віце-президент країни Алі Акбар Салехі, повідомляє Independent.

Як зазначається, він запропонував країні отримати уран із збагаченням 20% за п'ять днів, чого достатньо для виготовлення ядерної бомби.

"Безумовно, ми не зацікавлені в цьому. Угода далася нам нелегко ... Ми віддані виконанню її умов", - сказав Салехі.

Йдеться про ядерну угоду 2015 року, підписану у Відні між Іраном, групою 5+1 (п'ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН: США, Росією, Китаєм, Францією, Великобританією, а також Німеччиною) та ЄС щодо ядерної програми Ірану. Перемовини між Іраном та 5+1 почалися в 2006 році, головною метою було отримати гарантії, що Іран не зможе виробляти ядерну зброю, проте має право збагачувати ядерне паливо для використання у цивільних цілях.

Читайте також: Іран збільшив видатки на ракетну програму у відповідь на санкції США

Минулого тижня президент Ірану Хасан Роухані заявив, що країна може вийти з атомної угоди "за лічені години", якщо політика "санкцій та примусу" Вашингтона триватиме й надалі.

У липні Сенат США розширив санкції щодо Ірану через його активні кроки у розвитку ракетної програми. З приходом Трампа на посаду президента Сполучених Штатів, який з 2015 року критикував ядерну угоду з Іраном, відносини двох країн значно погіршилися. Завдяки угоді, яку попередник Трампа - Барак Обама - розглядав як одне з ключових досягнень зовнішньої політики США, в Ірані було обмежено використання ядерних центрифуг в обмін на скасування міжнародних санкцій проти цієї країни.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-