Підписані Трампом санкції вплинуть на дії Європи щодо Росії - радник Порошенка

Підписані Трампом санкції вплинуть на дії Європи щодо Росії - радник Порошенка

Укрінформ
Підписання президентом США Дональдом Трампом Акту про протидію супротивникам Америки через санкції змушує уряди європейських країн чітко визначити свою позицію стосовно Росії і підтвердити її конкретними діями, а не абстрактними розмовами про цінності.

Про це у статті для тижневика "Дзеркало тижня" пише радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень академік НАНУ Володимир Горбулін.

"Документ (Акт про протидію супроптивникам Америки через санкції. - Ред.) змушує визначатися й інших учасників міжнародних процесів. Позиція, яка спостерігалася з 2014 року (насправді - ще раніше) і дозволяла багатьом країнам м'яко дистанціюватися від недружніх дій Росії, опинилася під загрозою. Складається ситуація, коли абстрактну розмову про те, що "цінності для нас важливіші за гроші", доведеться підтверджувати діями. І проблема щорічного пошуку консенсусу стосовно необхідності зберігати санкції виявиться найменшою з проблем європейських урядів", - вважає радник Президента.

Читайте також: Нові санкції США вестимуть економіку Росії до колапсу - Горбулін

Як зазначив Горбулін, підписаний Трампом закон публічно маніфестує важливу макроконструкцію: у США є офіційні вороги, І це не одна "наддержава", а низка невеликих, але регіонально активних країн. 

 "Фактично йдеться про своєрідну "Вісь зла", на боротьбу з якою тепер і мають бути спрямовані зусилля США. Іран, Росія й Північна Корея... Вбудовування ж Росії в один ряд з авторитарними Іраном і Північною Кореєю дає чітке розуміння, якою її бачить нині американський законодавець: авторитарною країною, де права людини - порожній звук, а мілітаризм і реваншизм - одна з основ державної політики", - підкреслив Горбулін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-