Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо запобігання передачі зброї терористам

Радбез ООН ухвалив резолюцію щодо запобігання передачі зброї терористам

Укрінформ
Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію № 2370 (2017) щодо запобігання отримання зброї терористами.

Про це повідомила прес-служба постійного представництва України при ООН.

"Метою резолюції є подальше підвищення ефективності заходів контролю за озброєннями, здійсненими на національному, регіональному та міжнародному рівнях з метою припинення незаконного використання стрілецької зброї та легких озброєнь, а також компонентів для виробництва саморобних вибухових пристроїв", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Україна звернула увагу ООН на поставки Росією зброї терористам

У своїй заяві делегація України закликала до посилення експортного і прикордонного контролю, зокрема правил передання зброї, військової техніки чи чутливих матеріалів, а також до зміцнення співробітництва правоохоронних та розвідувальних органів держав.

Окремо було привернуто увагу міжнародної спільноти до продовження порушень міжнародного права Російською Федерацією, яка постачає наокуповану територію на сході України численні види зброї, що використовуються для проведення терористичних атак, в т.ч. для збиття малайзійського рейсу МН17.

Читайте також: ЄС не визнає конституційну асамблею Венесуели

Також українська делегація наголосила на необхідності посилення зобов’язань, підтверджених у прийнятій резолюції, щодо припинення підтримки терористів, а також на важливості притягнення до відповідальності тих, хто постачає зброю, фінансує або надає будь-яку іншу підтримку терористам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-