Звинувачення у картельній змові обвалили акції німецьких автовиробників

Звинувачення у картельній змові обвалили акції німецьких автовиробників

1812
Ukrinform
Унаслідок звинувачень у картельній змові флагманів німецького автомобілебудування біржова вартість німецьких компаній Daimler, Volkswagen та BMW різко впала.

Про це повідомляє DW.

"Вартість акцій провідних німецьких автовиробників у понеділок, 24 липня, різко подешевшала на тлі звинувачень у картельній змові головних гравців автомобільної промисловості ФРН. Зокрема, під час ранкових торгів на Франкфуртській фондовій біржі акції Daimler впали на 3,7 відсотка, Volkswagen - на 2,9 відсотка, а BMW - на 2,5 відсотка", - йдеться у публікації.

Нагадаємо, інформацію про ймовірну змову провідних німецьких автовиробників минулого тижня опублікував німецький тижневик Der Spiegel. За даними видання, представники Volkswagen, Audi, Porsche, BMW і Daimler від початку 1990-х років регулярно зустрічалися. У цих зустрічах брали участь понад 200 фахівців, які входили до більш ніж 60 робочих груп. Таким чином німецькі автовиробники замінили ринкові механізми конкуренції таємними угодами, пише тижневик.

Читайте також: BMW заперечує картельну змову з іншими автовиробниками

За даними видання, на зустрічах обговорювали вибір постачальників і вартість деталей. Саме на одній із таких зустрічей ухвалили рішення, яке призвело до скандалу щодо махінацій із вихлопами дизельних двигунів, пише Der Spiegel. Видання посилається на інформацію, надану контролюючим органам концернами Volkswagen і Daimler. Видання припускає, що таким чином автовиробники намагаються пом'якшити можливі штрафи.

Після оприлюднення статті в Європейській Комісії пообіцяли перевірити ці закиди. Водночас з вимогою розслідувати ці звинувачення виступили й в німецькому уряді. У свою чергу, автовиробники відкидають звинувачення у картельній змові.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>