HRW: У Росії втручання держави в роботу медіа наближається до рівня СРСР

HRW: У Росії втручання держави в роботу медіа наближається до рівня СРСР

Укрінформ
Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала доповідь, присвячену обмеженню свободи слова в Росії.

Доповідь опубліковано на сайті організації. 

На думку Human Rights Watch, Російська держава втручається в роботу ЗМІ "на рівні, небаченому з розпаду Радянського Союзу". Найпопулярніші ЗМІ за рідкісним винятком перетворилися у пропагандистські ресурси.

У доповіді йдеться, що після протестів у 2011-2012 роках у Росії розпочався наступ на свободу слова, і було прийнято безліч законів, що обмежують права громадян. Зокрема, зазначається, що російська влада застосовує закони про екстремізм для покарання опозиціонерів, а також намагається взяти під контроль листування в інтернеті.

Читайте також: Роковини катастрофи MH17: як змінювалася брехня Російської Федерації

Окремо відзначаються найбільш кричущі випадки: засудження блогера Руслана Соколовського за статтею про образу почуттів віруючих, заборона в Росії "Свідків Єгови" і прийняття закону про гей-пропаганду, який, на думку правозахисників, тільки шкодить ЛГБТ-дітям.

На завершення звіту Human Rights Watch пропонують Росії негайно припинити обмеження свободи слова, скасувати "пакет Ярової", виправити закон про екстремізм, трактування якого дозволяє саджати людей за висловлювання своїх поглядів, скасувати статті КК про гей-пропаганду, скасувати закони про "іноземних агентів" і "небажані організації" та чимало іншого. Також правозахисники пропонують найбільшим інтернет-компаніям розкривати відомості про запити влади на цензурування інформації та перестати зберігати дані про користувачів у Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-