Греція знову просить ЄС звільнити її від системних перевірок на кордоні

Греція знову просить ЄС звільнити її від системних перевірок на кордоні

Укрінформ
Греція подала заяву до інституцій Європейського Союзу, другу за останні чотири місяці, з проханням звільнити країну від обов'язку виконувати систематичні перевірки на своїх кордонах.

Про це повідомляє Ekathimerini.

"У документі, який було надіслано минулого тижня до Європейської комісії, Європейської прикордонної служби Frontex та країн-членів ЄС, грецька поліція (ELAS) просить про 18-місячне призупинення зобов'язань стосовно запровадження нових та жорстких перевірок на кордонах - відповідно до поправок до Шенгенського кодексу, що набули чинності у квітні", - йдеться у повідомленні.

Так, грецька влада у проханні посилається на недоліки інфраструктури та збільшення трафіку в 12 аеропортах по всій країні, включаючи міжнародний аеропорт Афін.

Крім цього, ELAS також вимагає призупинення нових правил Шенгену на сухопутних кордонах країни на декількох контрольних пунктах на кордоні з Македонією та Болгарією.

За даними ELAS, ці контрольні пункти мають справу із великою кількістю мандрівників, а впровадження нових правил може мати серйозні наслідки для руху транспорту, особливо в літні місяці.

Читайте також: Грецька берегова охорона обстріляла турецький суховантаж

Грецькі правоохоронці стверджують, що вони, у свою чергу, продовжуватимуть "цільові" перевірки осіб, які підозрюються у торгівлі людьми чи тероризмом, додавши, що інші країни також бажають подібного призупинення дії нових правил.

Як зазначає видання, відповідна поправка зобов'язує держави-члени ЄС проводити систематичні перевірки через бази даних усіх осіб, включаючи тих, хто користується правом вільного пересування відповідно до законодавства ЄС (тобто громадян ЄС та членів їх сімей, які не є громадянами блоку), коли вони перетинають зовнішні кордони.

Повідомляється, що 7 квітня Греція почала впроваджувати нові правила, однак через два дні вона попросила та одержала дозвіл на 6-місячне призупинення через серйозні затори під час перетину зовнішніх кордонів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-