Берлін викупив "панамські папери" - ЗМІ

Берлін викупив "панамські папери" - ЗМІ

1045
Ukrinform
Німеччина викупила "панамські папери", які призвели до цілого ряду гучних корупційних скандалів у різних країнах.

Про це стало відомо німецькому виданню Spiegel.

"Федеральне управління кримінальної поліції (ВКА) купує величезний набір цих "Панамських документів", - йдеться у статті.

При цьому ні МВС, ні ВКА не побажали відповідати на запит журналу про суму та умови придбання (журнал уточнює, що за даними агентства DPA, було сплачено 5 млн євро, витрати взяло на себе нібито головне фінансове управління землі Гессен). Цілком можливо, що в документах йдеться не лише про податкові правопорушення, але й про розслідування у сфері боротьби з організованою злочинністю, припускає автор.

Зазначається, що візування паперів та оцифрування займе кілька місяців, оскільки в них міститься "кілька мільйонів файлів всеосяжного переліку". BKA навіть створила для цього спеціальну структуру, яка працюватиме у Франкфурті-на-Майні за підтримки генерального прокурора цього міста.

Журнал також наголошує, що купівля банківських даних зі схвалення уряду є спірною, адже крадіжка цих клієнтів є порушенням банківської таємниці і тому карається.

Читайте також: У ЄС перевіряють чотирьох чиновників, згаданих у "Панамському архіві"

Як повідомлялося, опублікування "Панамських документів" у квітні 2016 року стало результатом діяльності Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань (штаб-квартира у Вашингтоні). У них містяться дані про офшорні рахунки цілого ряду чинних і колишніх лідерів, відомих політиків, бізнесменів, спортсменів, які знаходилися у розпорядженні панамської компанії Mossack Fonseca, що надавала юридичні послуги в реєстрації компаній в офшорах. Папери розкрили підставні компанії і показали глобальну мережу осіб, які відмивають величезні гроші та ухиляються від сплати податків. Розкриття цих даних привели до відставки кількох відомих політиків.

Фото bbc.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>