В ООН засудили ультиматум Катару щодо закриття

В ООН засудили ультиматум Катару щодо закриття "Аль-Джазіри"

Укрінформ
Один з пунктів ультиматуму Катару з боку держав регіону, який потребує припинення роботи медіа мережі "Аль-Джазіра", є серйозним ударом по свободі преси і плюралізму думок.

Про це заявив у середу Спецдоповідач ООН з питання про заохочення і захист права на свободу думок та їх вільне вираження Девід Кей, повідомляє Центр новин ООН.

"Закриття Катаром на вимогу ряду держав медіа мережі "Аль-Джазіра" в обмін на скасування санкцій стало б серйозним ударом по плюралізму преси в регіоні, в якому і так вже існують всякого роду жорсткі обмеження на діяльність журналістів», - заявив спецдоповідач ООН.

За словами експерта, спроби низки держав ліквідувати "Аль-Джазіру" під приводом дипломатичної кризи "являють собою серйозну загрозу свободі преси".

Нагадаємо: ультиматум про припинення роботи телеканалу міститься в списку 13 вимог до влади в Досі, представлених урядами Саудівської Аравії, Бахрейну, Єгипту та ОАЕ. В даний час вони здійснюють економічну блокаду Катару.

Цей список вимог не був офіційно опублікований чотирма державами, проте він потрапив в розпорядження ряду міжнародних ЗМІ. Достовірність цієї інформації була підтверджена катарськими джерелами.

На виконання вимог 13 арабські держави відвели владі Катару десять днів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-