Різанина у Сребрениці: суд підтвердив часткову провину Нідерландів

Різанина у Сребрениці: суд підтвердив часткову провину Нідерландів

Укрінформ
Апеляційний суд міста Гааги у Нідерландах визнав обмежену співвідповідальність уряду країни за вбивство близько 300 мусульман, скоєного боснійськими сербами в Сребрениці в 1995 році.

Таке рішення ухвалено у вівторок, 27 червня, повідомляє DW.

Зокрема, суд вирішив, що нідерландські миротворці, які видали сербським військовим формуванням чоловіків і хлопців мусульманського віросповідання, які прагнули отримати прихисток на території миротворчої бази ООН, "позбавили їх шансу вижити" (згодом усі видані мусульмани були вбиті).

Таким чином, апеляційний суд Гааги частково підтвердив рішення нідерландського суду нижчої інстанції від 2014 року, який поклав відповідальність за загибель боснійських мусульман на уряд Нідерландів та постановив виплатити компенсації родичам жертв.

За даними ЗМІ, цей вирок є безпрецедентним в історії, оскільки ООН має імунітет від судового переслідування, а нідерландські миротворці, за дії яких відповідальність тепер покладено на уряд країни, були у складі миротворчого контингенту ООН.

Напередодні стало відомо, що понад 200 колишніх нідерландських миротворців ООН подали позов проти уряду країни, оскільки їх відправили на захист Сребрениці попри те, що тодішній міністр оборони назвав це "неможливою місією". Кожен з позивачів вимагає від держави сплатити компенсацію у розмірі 22 тисяч євро.

Різанина у Сребрениці стала одним із найжорстокіших воєнних злочинів у Європі після Другої світової війни: у липні 1995 року сербські війська напали на боснійське місто, унаслідок чого загинули близько восьми тисяч мусульманських хлопців та чоловіків. Сребрениця перебувала у зоні захисту ООН, за яку відповідали нідерландські миротворці. Під час атаки з боку сербських підрозділів вони здали свої позиції без жодного опору, а також видали близько 300 мусульманських хлопців та чоловіків, які переховувалися від нападників на території, що охоронялася миротворцями.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-