Католицька церква визнала блаженним архієпископа - борця проти Радянської влади

Католицька церква визнала блаженним архієпископа - борця проти Радянської влади

Фото
1762
Ukrinform
Урочиста церемонія беатифікації - зарахування до числа блаженних у Католицькій церкві - у Вільнюсі зібрала близько 30 тисяч людей.

У неділю, 25 червня, на Кафедральній площі біля собору Святого Станіслава віряни вшанували пам'ять архієпископа Теофілюса Матульоніса, якого у грудні торік Папа Римський Франциск визнав жертвою.

Як зазначає DW, це вперше в переважно католицькій Литві.

Президентка Литви Даля Грібаускайте під час заходу зазначила, що Матульоніс зберігав відданість правді попри чимало проведених за ґратами років.

На церемонію прибули також віряни з Польщі, Білорусі, Латвії та Росії.

Матульоніс відомий своєю релігійною діяльністю попри переслідування та неодноразові ув'язнення з боку Радянської влади, спочатку у Ленінграді, потім - в анексованій СРСР Литві.

"Катування не послабили його волю. Він не здався перед обличчям ненависті", - заявив у промові до зібрання представник Ватикану, кардинал Анджело Амато, передає агенція новин AFP. Він віддав належне "героїзмові" священнослужителя за "безжальної диктатури, що намагалася стерти Церкву з лиця Землі".

Беатифікація - "проміжний" крок перед канонізацією, визнання святим, релігійного діяча. Для цього Ватиканові буде необхідно знайти докази "чудесних діянь" єпископа.

Фото: Laima Andrikienė / Twitter та сайт teofilius.lt

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-