Меркель задоволена рішеннями ЄС у сфері оборонної політики

Меркель задоволена рішеннями ЄС у сфері оборонної політики

880
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель задоволена досягнутими в четвер лідерами ЄС домовленостями у сфері спільної оборонної політики.

Про це вона заявила, коментуючи підсумки першого дня роботи сесії саміту ЄС, передає кореспондент Укрінформу.

«Співпраця матиме місце в так званій PESCO, тобто це постійна структурована співпраця. Це реальна додана вартість», - заявила Меркель.

Канцлер вважає, і з нею солідарний французький президент, що така постійна структурована співпраця є дуже важливою і є «реальним прогресом в якісному співробітництво між державами-членами Європейського Союзу».

Протягом трьох місяців потрібно узгодити спільний список критеріїв і зобов'язань в рамках PESCO, конкретні проекти та ініціативи. Меркель вважає такий термін "амбітним". Далі робота піде ще швидше, переконана вона. Ініціативу розширення співпраці глава німецького уряду схарактеризувала як «відкриту для всіх, але в якій не кожен зобов'язаний брати участь».

Учасники зустрічі, за словами канцлера ФРН, привітали звіт Комісії про перспективи створення Європейського оборонного фонду. Тепер важливо зробити перші пропозиції для європейської програми промислового розвитку оборонної сфери, зазначила вона, наголосивши як особливо позитивний факт, що постачальниками будуть не тільки великі підприємства, а й дрібні та середні підприємства.

Меркель повторила, що створення спільної впорядкованої структури безпеки в ЄС жодним чином не спрямоване проти НАТО, а, навпаки, має доповнювати діяльність альянсу шляхом залучення держав, які не є його членами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-