Японія затвердила закон, що дозволить імператору зректися престолу

Японія затвердила закон, що дозволить імператору зректися престолу

2413
Ukrinform
Верхня палата японського парламенту у п'ятницю, 9 червня, підтримала законопроект, який дозволить імператору Акіхіто зректися престолу.

Про це повідомляє DW.

Зазначається, що Акіхіто сам просив про можливість відмовитися від престолу, оскільки стан його здоров'я може завадити виконанню обов'язків. Імператор пережив операцію на серці, а також пройшов курс лікування раку простати. Тиждень тому нижня палата японського парламенту підтримала відповідний законопроект, який дозволить Акіхіто зректись престолу.

Тепер уряд країни повинен затвердити деталі зречення, зокрема, дату цієї події, інформує Reuters.

Акіхіто став імператором у 1989 році і є першим японським монархом, якому офіційно не приписують божественну природу. Він також має стати першим за останні 200 років монархом, який зречеться престолу. Востаннє престолу зрікався імператор Кокаку у 1817 році.

Очікується, що наприкінці наступного року посаду імператора обійме син Акіхіто Нарухіто, якому нині 57 років. Імператорська династія Японії має найдовшу монаршу історію в світі, яка триває вже понад 2600 років. Нині імператор виконує здебільшого символічні функції в державному устрої Японії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-