Уряд Угорщини пом'якшить законопроект про контроль неурядових організацій

Уряд Угорщини пом'якшить законопроект про контроль неурядових організацій

Укрінформ
Уряд Угорщини прибере деякі із спірних пунктів у законопроекті, покликаному регулювати діяльність неурядових організацій (НУО), які фінансуються з-за кордону.

Про це повідомляє АР.

"Уряд Угорщини прибере деякі із спірних пропозицій у законопроекті, що стосується неурядових організацій, які отримують іноземне фінансування", - говориться у повідомленні.

Глава штабу прем'єр-міністра Віктор Орбан Янош Лазар заявив, що уряд прийняв і затвердив деякі "юридичні проблеми", відмічені Венеціанською комісією - радниками Ради Європи.

Згідно із законопроектом, який, як очікується, буде прийнято наступного тижня, НУО, що отримують понад 26 тисяч доларів на рік з-за кордону, повинні будуть офіційно реєструватися й розкрити своїх іноземних вкладників.

Відповідно до рекомендацій комісії, цивільним групам доведеться перераховувати тільки вкладників, які надають понад 500 тисяч форинтів, а НУО буде дозволено подавати документи на видалення з реєстру, якщо вони отримають менше 26 тисяч доларів.

Очікується, що один з найбільш спірних пунктів законопроекту - обов'язок НУО згадати про їхній статус фінансованих з-за кордону в більшості друкованих і онлайн-виданнях - не чіпатимуть.

"Уряд робить те, що завжди робить, ігноруючи основні критичні зауваження", - зазначив Гергелій Баранди, депутат від опозиційної Соціалістичної партії Угорщини, підкресливши, що жодних істотних змін у законопроекті не було зроблено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-