Прапор Чорногорії замайорів у штаб-квартирі НАТО

Прапор Чорногорії замайорів у штаб-квартирі НАТО

584
Ukrinform
У НАТО привітали свого нового члена Чорногорію урочистою церемонією підняття її прапора біля штаб-квартири альянсу в Брюсселі.

Про це повідомляє у середу Радіо Свобода.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав цей день історичним і нагадав, що Північноатлантичний альянс – це «союз демократій, об’єднаних єдиною метою: підтримувати одне одного і захищати одне одного».

Привітавши президента Чорногорії Філіпа Вуяновича, який прибув на церемонію, і народ цієї країни, генсекретар НАТО наголосив: «Чорногорія вступає до НАТО як рівна всім нам, зі своїм місцем за столом і рівним голосом у формуванні майбутнього альянсу».

За його словами, вступ Чорногорії є сигналом для інших країн, які прагнуть вступити до НАТО: «Якщо країна йде шляхом реформ, приймає демократію і верховенство права, доводить, що прагне і здатна зробити внесок у нашу колективну оборону, поділяє з нами і відповідальність, і винагороди, то вона теж може вступити до альянсу».

Офіційно Чорногорія стала 29-м членом НАТО на церемонії у Вашингтоні у США 5 червня.

Її вступ відбувся на тлі різкої критики з боку Росії. Москва також заявляла, що залишає за собою право на «заходи у відповідь» на «антиросійську істерію» з боку Подгориці.

Так у Росії розцінюють дані розслідування в Чорногорії, що саме Росія стояла за минулорічною спробою перевороту в цій країні з метою скинути уряд, привести до влади проросійські сили і зірвати її вступ до НАТО. У зв’язку з цією спробою в Чорногорії висунули звинувачення 14 особам, серед них і громадяни Росії.

Фото: Govt. of Montenegro / twitter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-