Польські екологи вважають “Північний потік-2” шкідливим і непотрібним проектом

Польські екологи вважають “Північний потік-2” шкідливим і непотрібним проектом

Укрінформ
Газопровід “Північний потік-2” є шкідливою для екології ініціативою, яка до того ж суперечить нормам європейського права.

Про це під час прес-конференції у Варшаві заявили директор Greenpeace Польща Роберт Цигліцький і юрист ініціативи ClientEarth “Юристи для землі” Марцін Сточкевич за результатами публічних слухань і підготовці зауважень до проекту з боку екологів з різних країн, які відбулися в понеділок у Фінляндії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Північний потік-2” є непотрібною і шкідливою інвестицією концернів, які за будь-яку ціну намагаються зробити Європу залежною від видобувних копалин”, - заявив Цигліцький.

Він наголосив, що під диктат енергетичних концернів змінювалося законодавство і закривалися очі на ретельну оцінку впливу таких інвестицій на навколишнє середовище.

“Тому ми вимагаємо повної оцінки соціально-екологічних витрат газопроводу “Північний потік-2”,- підкреслив директор Greenpeace Польща.

За його словами, пропускна здатність “Північного потоку-2” оцінюється в 55 млрд куб. м на рік, а це означає викиди СО2 в атмосферу на рівні 106 млн тон щороку. “А це щорічні викиди на рівні усієї економіки Чехії”, - порівняв Цигліцький.

Представник ClientEarth “Юристи для землі” Сточкевич нагадав, що газопровід у восьми країнах ЄС має пролягати поблизу мережі ділянок “Natura 2000”, зокрема й двох польських ділянок. Відтак, кожна інвестиція поблизу таких ділянок має ретельно оцінюватися.

“Рапорт оцінки впливу проекту “Північний потік-2” на екологію не містить достатньої оцінки впливу інвестиції на флору і фауну Балтійського моря”, - зазначив Сточкевич.

Він закликав владу Фінляндії відмовити у видачі екологічного дозволу на цей проект.

“Схожим чином мають діяти усі інші країни ЄС”, - наголосив Сточкевич.

Він також повідомив, що 13 червня у Щеціні (північний захід РП) відбудуться публічні слухання, в результаті яких буде створено рапорт про транскордонну оцінку впливу “Північного потоку-2” на екологію. Цей документ буде передано міністру екології Польщі. Польські органи повинні оцінити ці зауваження, і якщо вони визнають їх суттєвими, то вони повинні передати їх іншим країнам, які також оцінюють вплив цього проекту на екологію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-