За зломом пошти Макрона стоять спецслужби РФ - The Insider

За зломом пошти Макрона стоять спецслужби РФ - The Insider

Укрінформ
За зломом пошти штабу президента Франції Еммануеля Макрона під час передвиборної кампанії стоять діючі співробітники Головного розвідувального управління (ГРУ) російських збройних сил. 

Про це йдеться в розслідуванні, опублікованому в п'ятницю, 2 червня, повідомляє RFI з посиланням на видання The Insider.

На початку травня The Insider писав про те, що в метаданих файлів із зламаного листування штабу Макрона фігурувало ім'я Георгія Рошки. Тоді повідомлялося, що він був співробітником ЗАТ «Еврика», яке активно співпрацює з Міноборони Росії. А також, що в 2014 році Рошка відвідував як представник «Еврики» конференцію «Паралельні обчислювальні технології» (ПАОТ).

У самій «Евриці» стверджують, що Рошка ніколи не працював на підприємстві і не їздив на конференцію ПАОТ-2014 як їхній представник. У компанії додали, що Рошка в 2016 і в 2017 роках також брав участь у цій конференції, але «в іншому статусі».

Організатори конференції ПАОТ—2014 відмовилися надати The Insider список її учасників. Один з них зіслався на «збій у базі даних», інший — на заборону на розкриття персональних даних.

Втім, виданню вдалося отримати склад учасників конференції за 2016 і 2017 роки. У 2016 році навпроти імені Георгія Рошки значилося «Військова частина 26165, спеціаліст». 285-й головний центр спеціальної служби ГРУ, він же — військова частина № 26165, спеціалізується на криптографії», — пише The Insider. Керівник цього центру Ігор Коробов і його заступник Сергій Гізунов потрапили під американські санкції за «дії з підривання демократії у США» — у зв'язку з хакерськими атаками.

Крім Рошки в цій конференції брали участь військовослужбовці, які спеціалізуються на електронній розвідці, радіоперехопленні і дешифруванні, а також три співробітники ФГУП НІІ «Квант», що знаходиться у підпорядкуванні ФСБ. У 2015 році цю організацію викрили в зв'язках з хакерами з Італії.

При цьому в 2017 році Георгій Рошка значиться в списку учасників ПАОТ як «науковий співробітник Центру стратегічних розробок» (очевидно, мається на увазі Центр спеціальних розробок Міноборони). The Insider не виключає, що ця посада була прикриттям, як, можливо, і посада співробітника «Еврики».

Раніше виданню вдалося з'ясувати, що від імені «Еврики» з Рошкою на конференцію ПАОТ-2014 їздив Сергій Зайцев. Пізніше з'ясувалося, що Зайцев працює в тому ж Центрі спеціальних розробок Міністерства оборони. А сам центр набирає професіоналів у галузі програмування і криптографії.

Раніше в японській компанії, що спеціалізується на кібербезпеці, Trend Micro повідомляли, що за атакою на штаб Макрона стоїть російська хакерська група Pawn Storm, відома також під ім'ям Fancy Bear.

У четвер глава французького національного Агентства безпеки інформаційних систем (ANSSI) Гійом Пупар заявив в інтерв'ю Associated Press, що агентство не знайшло слідів російського хакерського угрупування APT28 (Fancy Bear) під час розслідування атаки на штаб Макрона. 

За його словами, ця хакерська атака була «такою нехитрою і простою, що за нею може стояти хто завгодно, можна навіть уявити, що її міг вчинити одинак у будь-якій країні світу».

Французьке видання Numerama при цьому зазначає, що обережність Гійома Пупара йде врозріз із заявами глави АНБ Майкла Роджерса. Останній на початку травня згадував на сенатських слуханнях, що, «враховуючи російську активність, ми попередили наших французьких колег ще до оприлюднення інформації про атаки».

Увечері 5 травня, за кілька хвилин до закінчення передвиборної кампанії перед другим туром виборів президента Франції, було опубліковано листування штабу Макрона. У штабі Макрона заявили, що до справжніх документів, викладених у мережі, були додані фальшивки. Всесвітнє поширення інформація здобула завдяки твіттер-аккаунту WikiLeaks.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-