Трамп передумав переміщувати посольство США з Тель-Авіва в Єрусалим

Трамп передумав переміщувати посольство США з Тель-Авіва в Єрусалим

Укрінформ
Попри гучні передвиборчі обіцянки перенести посольство США в Ізраїлі з Тель-Авіва в Єрусалим, президент США Дональд Трамп затвердив рішення, згідно з яким залишає дипломатичну установу на місці в інтересах мирних переговорів. 

Про це поінформували в четвер у Білому домі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Президент Трамп прийняв це рішення, щоб максимально збільшити шанси на успішне ведення переговорів щодо угоди між Ізраїлем і палестинською стороною, виконуючи своє урочисте зобов'язання захищати інтереси національної безпеки Америки", - наголосили в адміністрації американського президента.

Це рішення глава Білого дому прийняв після поїздки минулого тижня в регіон, де він мав зустрічі з ізраїльським і палестинським керівництвом. Тоді він не озвучив своїх намірів виконувати свою обіцянку про перенесення посольства, яка очевидно посилила його підтримку серед американського електорату єврейського походження на виборах. Водночас, як неодноразово наголошувалось під час поїздки, питання Єрусалима є чутливим як для ізраїльської, так і для палестинської сторони.

Тим не менше, у заяві Білого дому в четвер йдеться, що сьогоднішнє рішення президента не означає, що воно є остаточним. "Він (президент Трамп – ред.) неодноразово заявляв про свій намір перенести посольство, але питання не в тому, чи відбудеться це переміщення, а тільки в тому, коли", - наголосили в адміністрації президента США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-