У Нідерландах починається новий етап формування коаліції

У Нідерландах починається новий етап формування коаліції

Укрінформ
У Нідерландах починається новий етап коаліційних переговорів, після того як попередні переговори між чотирма великими партіями провалилися.

Як повідомляється на сайті Нижньої палати парламенту Нідерландів в середу, 31 травня, починає виконувати свої обов'язки новий коаліційний парламентер Херман Тченк. Коаліційний парламентер - це традиційне призначення в нідерландській політиці під час формування коаліції, роль якого - обговорити з різними партіями можливості та формат коаліції.

Кілька тижнів тому стало відомо, що попередній етап переговорів між партією VVD, лідером якої є нинішній прем'єр-міністр Марк Рютте, християнської демократичної CDA, зеленими-лівими GroenLinks і прогресивними демократами D66 зайшов у глухий кут. Згодом попередній парламентер Едіт Схіпперс склала свої повноваження.

Вибори в Нідерландах відбулися в березні поточного року. З того часу тривають коаліційні переговори, проте коаліція і новий уряд поки не сформовані.

Найбільше голосів на виборах отримала партія прем'єр-міністра Марка Рютте VVD - 33 з 150 місць в парламенті. Друге місце посіла ультраправа партія PVV - 20 місць, християнсько-демократична CDA і прогресивні демократи, D - 66 отримали по 19 місць, партія Groen Links - 14 місць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-