Трамп просить світових лідерів телефонувати йому на особистий мобільний

993
Ukrinform
Нинішній глава Білого дому Дональд Трамп під час спілкування зі світовими лідерами роздає їм свій мобільний номер і звертається з проханням зв’язуватися з ним не по службовій лінії – в порушення всіх норм протоколу й безпеки.

Про це пише The Washingotn Post із посиланням на AP.

"Президент Дональд Трамп роздає свій номер мобільного телефону світовим лідерам, закликаючи їх звертатися напряму до нього, що є незвичайною пропозицією, яка порушує дипломатичний протокол і викликає занепокоєння у зв’язку з питаннями безпеки та секретності", - підкреслюється в публікації.

Зокрема, Трамп запропонував зв'язуватися з ним по мобільному лідерам Канади й Мексики, повідомили колишні й діючі чиновники адміністрації США, обізнані з практичною стороною справи. Наразі тільки прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо скористався цією пропозицією, зазначили джерела.

Трамп також обмінявся номером з президентом Франції Еммануелем Макроном, коли вони спілкувалися одразу після перемоги Макрона на виборах на початку місяця, повідомило джерело у французькій адміністрації.

Усі чиновники ділилися інформацією на умовах анонімності, оскільки вони не уповноважені розкривати розмови. Водночас, ані Білий дім, ані офіс Трюдо не відповіли на прохання прокоментувати ситуацію.

З одного боку, бажання світових лідерів зв'язуватися з ними по мобільному телефону може здатися не дивним у сучасному мобільному світі. Але на дипломатичній арені, коли відбуваються розмови лідерів щодо державних справ, користування особистою стільниковою слухавкою є суттєвим порушенням протоколу для президента, а також висловлення ним недовіри до офіційних каналів зв'язку, зауважує видання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-