Запеклі дебати та розумні компроміси: Меркель оцінила другий день G7

Запеклі дебати та розумні компроміси: Меркель оцінила другий день G7

4577
Ukrinform
Канцлер ФРН Ангела Меркель розчарована одними підсумками саміту Великої Сімки в Італії, але задоволена консенсусом щодо ряду питань.

Таку оцінку Меркель дала за підсумками другого заключного дня саміту, передає кореспондент Укрінформу.

«Можу сказати, що нам вдалося реалізувати керівні принципи (G7) за деякими темами. Це відноситься до теми боротьби з тероризмом, ...це також стосується обговорення міжнародних конфліктів, будь то ситуація в Північній Кореї, Лівії, Сирії, Росії або Україні. Тут існує висока ступінь згоди і загальний підхід», - сказала Меркель.

З іншого боку, за її словами, «дуже важкою, якщо не сказати незадовільною» була дискусія у темі клімату. Зазвичай стримана канцлер вказала на відсутність наразі жодних натяків на те, чи залишаться США в Паризькій кліматичній угоді, чи ні. Для голови уряду ФРН це питання престижу, оскільки кліматична тема винесена на порядок денний саміту Великої Двадцятки, що відбудеться у липні , і котрий країна-господиня, ФРН, проводить у Гамбурзі.

«Це не просто якась угода, це центральна угода в справі формування глобалізації», - підкреслила Меркель.

Водночас Дональд Трамп у своєму Твіттері пообіцяв визначитися з цією проблемою наступного тижня.

Меркель, тим часом, привітала компроміс країн G7 із питань торговельної політики, назвавши його «розумним» і зазначивши, що для його досягнення довелося вдатися до «запеклих дебатів». Прихильність відмови від протекціонізму залишається у спільній заяві G7, але при цьому додається уточнення про те, що зацікавлені держави твердо виступають проти всякої недобросовісної торгової практики».

Висловила канцлер жаль із приводу того, що тема біженців не знайшла такого відображення як планувалося. Німецькі ЗМІ тим часом повідомляють про те, що на останній сесії саміту, присвяченій саме питанням політики біженців, Трамп з'явився зі значним запізненням, а під час виступу господаря зустрічі, прем'єра Італії Паоло Джентілоні, навіть не скористався навушником, хоча всі інші уважно слухали синхронний переклад із італійської.

Також преса ФРН звертає увагу на те, що Трамп змусив себе чекати на фотографуванні з лідерами низки африканських країн, запрошених на саміт.

Фото: @g7

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-