Розвідка США: Росіяни прагнули вплинути на Трампа через його радників

Розвідка США: Росіяни прагнули вплинути на Трампа через його радників

4201
Ukrinform
Американська розвідка встановила, що представники російських спецслужб минулого літа будували плани, як вплинути на Дональда Трампа через його радників.

Про це повідомило в середу американське впливове видання The New York Times із посиланням одразу на три джерела в колишній і нинішній адміністрації США.

"Американські розвідники минулого літа отримали інформацію, яка засвідчила, що високопоставлені представники російської розвідки та політики обговорювали, як вплинути на Дональда Трампа через його радників", - підкреслюється в повідомленні.

Розмови були зосереджені навколо голови президентської кампанії Пола Манафорта, а також екс-радника Трампа, відставного генерала Майкла Флінна, повідомили джерела, ознайомлені з розвідувальними звітами.

Обидва представника близького оточення Трампа мали непрямі зв'язки з російськими офіційними особами. Росіяни мали впевненість, що і Манафорт, і Флінн можуть бути використані для того, щоб створити позитивне ставлення Трампа до Росії.

"Деякі росіяни вихвалювалися, наскільки добре вони знали Флінна. Інші обговорювали ефективне використання їхнього зв'язку з Віктором Януковичем, вигнаним президентом України, який перебуває в екзилі в Росії, і який свого часу тісно співпрацював з Манафортом", - підкреслює видання.

"Інформація отримана ще минулого літа і вважається достатньо надійною для того, щоб представити її ФБР, яке наразі продовжує контррозвідувальне розслідування", - йдеться в публікації.

Водночас, джерела не повідомили про те, чи насправді на Манафорта і Флінна був здійснений прямий вплив. Своєю чергою, обидва екс-радники Трампа заперечують змову з російським урядом.

"Джерела погодилися повідомити розвідувальну інформацію на умовах анонімності, оскільки значна частина її залишається під грифом цілком таємно і вони можуть бути притягнуті до відповідальності за розкриття деталей", - уточнює The New York Times.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-