Глава МЗС ФРН запропонував списати частину боргу Греції

Глава МЗС ФРН запропонував списати частину боргу Греції

Укрінформ
Віце-канцлер і міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель виступає з пропозицією списати частину боргу Афінам усупереч позиції міністра фінансів Німеччини Вольфганга Шойбле.

Слова міністра цитуються у понеділок, 22 травня, у свіжому випуску німецької газети Suddeutsche Zeitung, повідомляє DW.

За словами Габріеля, "Греції постійно обіцяють списання боргів" в обмін на запровадження реформ. "Нині ми маємо дотриматися цієї обіцянки", - заявив міністр.

Своїм висловлюванням Габріель виступив усупереч позиції німецького міністра фінансів Вольфганга Шойбле, який представляє Німеччину на цій зустрічі. Шойбле раніше неодноразово наголошував, що про будь-які списання боргу Греції можна говорити не раніше, ніж завершиться дія поточної програми допомоги, а це відбудеться влітку 2018 року. 

Як відомо, у понеділок міністри фінансів країн Єврозони мають зустрітися для обговорення подальших кредитів Греції

МВФ уже давно наполягає на реструктуризації частини боргу Греції і ставить цей пункт як одну з умов своєї участі у програмі міжнародної фінансової допомозі. Якщо тягар заборгованості виявиться непосильним для країни, МВФ не стане брати подальшої участі в програмі.

Минулого тижня парламент Греції ухвалив новий пакет заходів жорсткої економії. Новий пакет реформ передбачає, зокрема, скорочення пенсій на 18 відсотків з 2019 року. А з 2020 року мінімальна сума щорічного доходу, який не обкладатиметься податком, знизиться з 8636 до 5681 євро. За розрахунками міністерства фінансів Греції, це дозволить країні заощадити близько 3,6 мільярда євро.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-