Тисячі людей вийшли на марш протесту в Будапешті

Тисячі людей вийшли на марш протесту в Будапешті

866
Ukrinform
У Будапешті тисячі людей взяли участь в демонстрації протесту проти політики правлячої націоналістичної партії "Фідес".

Про це повідомляє BBC.

Близько чотирьох тисяч людей з прапорами Угорщини та Євросоюзу перейшли через Дунай через міст Свободи. До них почали приєднуватися, і на момент, коли протестувальники дійшли до будівлі парламенту, колона розрослася приблизно до 10 тисяч осіб.

Регулярні демонстрації проти політики правлячої партії тривають вже шість тижнів, при цьому Європейська комісія і Європейський парламент, схоже, втрачають терпіння щодо уряду Віктора Орбана, зауважує видання.

Конституційний суд Угорщини незабаром має розглянути законопроект, згідно з яким Центрально-Європейський університет (CEU) фактично повинен буде припинити свою роботу в країні.

Як повідомляв Укрінформ, це вже не перша демонстрація проти планів уряду закрити Центрально-Європейський університет, а також ускладнити роботу громадських організацій, що допомагають біженцям.

11 квітня право-консервативний уряд прем'єр-міністра Віктора Орбана шляхом прискореної процедури провів через парламент законопроект, згідно з яким іноземні вузи повинні мати відділення в своїй країні, крім відділення в Угорщині. CEU, в якому навчаються близько 1800 студентів з сотні країн, має статус приватного іноземного вузу з акредитацією в США, але у нього єдине відділення в Будапешті.

26 квітня Європейська комісія дала Будапешту два місяці для внесення змін у новий закон про вищу освіту, який, на думку європейських політиків, обмежує академічні свободи, оскільки спрямований на закриття CEU.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-