Поліція Лондона готова арештувати Ассанжа, щойно він вийде з посольства

Поліція Лондона готова арештувати Ассанжа, щойно він вийде з посольства

Укрінформ
Лондонська поліція заявляє, що засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештують після того, як він залишить посольство Еквадору в столиці Великої Британії.

Як ідеться в заяві, це пов’язано з тим, що Ассанж не з’являвся до суду після того, як його звільнили під заставу, повідомляє у п'ятницю Радіо Свобода.

«Поліція столиці Британії зобов’язана виконати цей ордер, як тільки він залишить посольство», – йдеться в заяві поліції Лондона.

Раніше сьогодні прокуратура Швеції повідомила про рішення припинити попереднє слідство щодо Ассанжа і зняти з нього звинувачення в згвалтуванні. Таким чином, завершується 7-річний період протистояння шведського правосуддя і засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Ассанж у відповідь на цю заяву опублікував у Twitter фото без коментарів, на якому він посміхається.

19 травня було крайнім терміном, у який прокуратура Швеції мала або скасувати, або поновити європейський ордер на арешт Ассанжа. Директор державного обвинувачення Швеції Маріанна Ню заявила, що прокуратура вирішила «припинити попереднє розслідування».

«За моєю оцінкою, передачу неможливо було б здійснити в найближчому майбутньому», – сказала вона, додавши, що Ассанж уникав спроб британської і шведської влади арештувати його.

«Ми не робимо ніяких заяв про винуватість чи ні», – додала прокурор.

Ассанж з 2012 року живе в Лондоні в посольстві Еквадору, де він переховувався від шведського правосуддя.

Прокурори в Швеції вимагали його видачі в зв'язку зі звинуваченнями в сексуальних злочинах. Ассанж категорично заперечував свою провину.

Він також заявляв, що побоюється приїжджати до Швеції, влада якої може видати його США, де його розшукують у зв’язку з витоком секретних документів про війни в Іраку та Афганістані.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-