Кампанія Трампа мала принаймні 18 нерозкритих контактів із росіянами - Reuters

Кампанія Трампа мала принаймні 18 нерозкритих контактів із росіянами - Reuters

Укрінформ
Майкл Флінн та інші радники кампанії президента США Дональда Трампа принаймні 18 разів обмінювалися дзвінками і повідомленнями по електронній пошті з російськими офіційними особами протягом останніх семи місяців президентських перегонів 2016 року.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на колишніх та нинішніх американських чиновників. 

"Шість із раніше не розкритих контактів були телефонними дзвінками між Сергієм Кисляком, російським послом у США, і радниками Трампа, у тому числі Флінном, першим радником Трампа з національної безпеки ", - повідомили чиновники.

Крім цього, зазначається, що на додаток до шести телефонних дзвінків, пов'язаних з Кисляком, було ще 12 дзвінків, електронних листів або текстових повідомлень між російськими офіційними особами або людьми, що вважаються близькими до Путіна, і радниками кампанії Трампа.

Зазначається, що серед інших був і контакт із Віктором Медведчуком, українським олігархом і політиком, який є кумом Путіна. Не ясно, з ким Медведчук був у контакті, але тематика включала співпрацю США і Росії, повідомили джерела.

Як повідомляє агентство, сам Медведчук заперечує будь-які контакти з ким-небудь в кампанії Трампа. "Я не знайомий ні з одним з близьких соратників Дональда Трампа, тому жодної такої розмови не могло відбутися", - повідомив він по електронній пошті Reuters.

За словами чиновників, вони не бачили жодних доказів правопорушень або змови між кампанією Трампа і Росією у комунікаціях.

Однак, як зазначає агентство, таке розкриття може привезсти до збільшення тиску на Трампа і його помічників з огляду на розслідування ФБР та Конгресу США.

Як зазначається, 18 дзвінків і повідомлень по електронній пошті відбулося в період з квітня по листопад 2016 року.

За словами джерел, дискусії були присвячені налагодженню економічних відносин між США та Росією, напружених після накладання санкцій відносно Москви, взаємодії у боротьбі з "Ісламською державою" та Китаю.

Чиновники також розповіли, що члени комітетів розвідки Сенату і Палати представників звернулися до ЦРУ і Агентства національної безпеки для розгляду стенограм та інших документів, що мають відношення до контактів між радниками кампанії Трампа і російськими чиновниками та помічниками, які мають зв'язки з Путіним.

Повідомляється, що Білий дім ситуацію поки не прокоментував, а адвокат Флінна та МЗС Росії надати коментарі відмовилися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-