Парламент Іспанії вирішив перепоховати диктатора Франко

Парламент Іспанії вирішив перепоховати диктатора Франко

1145
Ukrinform
Іспанські опозиційні партії проголосували за ексгумацію тіла диктатора Франсіско Франко та перенесення його останків з фінансованого державою мавзолею.

Про це повідомляє Reuters.

"Іспанські опозиційні партії проголосували у четвер за те, щоб вивезти останки фашистського диктатора Франсіско Франко з фінансованого державою мавзолею", - йдеться в повідомленні.

За перенесення проголосували 198 депутатів, проти - один, утрималися 140 законотворців, у тому числі члени консервативної правлячої Народної партії прем'єр-міністра Маріано Рахоя.

Ймовірно, уряд країни чинитиме опір такому рішенню, оскільки Народна партія вже давно виступає проти спроб ексгумації тіла Франко, заявивши, що це лише збудить болісні спогади після більше, ніж чотирьох десятиліть після його смерті і майже через 80 років після закінчення Громадянської війни.

Франко похований у Долині Полеглих (ісп. Valle de los Caídos) - монументальному комплексі за 58 км від Мадрида. Усі елементи цього величезного меморіалу мають велетенські розміри, особливо базиліка, вирубана в скелі. Головний вівтар являє собою гранітний блок. Біля підніжжя вівтаря на одній вертикальній лінії з хрестом розташовуються могили Франко й організатора "Фаланги" де Рівера. З боків від головного вівтаря розташовано входи у дві каплиці, в яких покояться залишки 33 872 жертв з обох сторін Громадянської війни 1936-1939 рр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-