Десятки тисяч людей взяли участь в антиурядовій демонстрації у Варшаві

Десятки тисяч людей взяли участь в антиурядовій демонстрації у Варшаві

Фото
1001
Ukrinform
Десятки тисяч людей в суботу взяли участь в антиурядовому “Марші свободи” у Варшаві, організованому опозиційною партією “Громадянська платформа” (РО).

За оцінками мерії столиці, участь у маніфестації взяли 90 тис. людей, у той час як поліція нарахувала лише 12 тисяч, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми перебуваємо тут, щоб сказати пану Качинському, що ми не дамо відібрати свободу. Ми тут зібралися для того, щоб підтримати представників органів самоврядування, які борються за свої права, і щоб влада була ближчою до народу”, - заявив лідер РО Гжегож Схетина.

Він зазначив, що опозиція знає, як затримати PiS (“Право і Справедливість”. - Ред.).

Схетина підкреслив, що тут зібралися ті, “хто підтримує усміхнену Польщу, де немає двох сортів людей”.

“Ми - за незалежне правосуддя, щоб поділ влади на три гілки був недоторканним. Ми підтримуємо права жінок, поважаємо меншини”, - наголосив Схетина.

Крім політиків та прихильників РО, у марші брали участь діячі інших опозиційних партій, зокрема Польської селянської партії, партії “Сучасна” (N), представники різних організацій та профспілок, мери польських міст та містечок, діячі культури тощо.

Люди, які брали участь у маніфестації, несли партійні прапори, прапори ЄС та Польщі, плакати з назвами регіонів, які вони представляють, скандуючи гасла: “Тут є Польща”, “Тут є європейська Польща”, “Ми не погоджуємося на Polexit, але погоджуємося на PiSexit”.

Марш Свободи у Варшаві. Фото: DAWID ŻUCHOWICZ / Agencja Gazeta

Фото: Agencja Gazeta

Під час завершення маршу Схетина заявив, що польська опозиція об'єднається і виграє наступні парламентські, президентські, самоврядні вибори та вибори до Європарламенту.

Лідер PiS Ярослав Качинський, який перебуває в суботу з візитом у Щецині, заявив, що багатотисячний марш у Варшаві є свідченням того, що свобода і демократія в Польщі не перебувають під загрозою. Він підкреслив, що нинішня опозиція хоче зруйнувати досягнення влади, зокрема скасувати доплату за кожну другу дитину в сім’ї, ліквідувати Центральне антикорупційне бюро й Інститут національної пам’яті країни. За його словами, чинна польська влада проти розширення бідності у країні і проти неконтрольованої міграції з півдня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>